Opća biblioteka Zenica  Školska ulica 6
 72000 Zenica
 Bosna i Hercegovina
 tel. +387 32 407 600
 biblioze@biblioze.ba
 Centralno odjeljenje | Dječije odjeljenje | Odjeljenje Sarajevska  | Odjeljenje Crkvice  | Odjeljenje Radakovo  | Američki kutak  |
   Aktuelnosti
   Blog
   O nama
   Naša zadaća
   Usluge
   Odjeljenja
   Učlanite se!
   Naša izdanja i nove knjige
   COBISS
   Biblioteke u okruženju
   Biblioteke svijeta
   Uposlenici
   Kontakt

Novo u Dječijem odjeljenju i u Odjeljenju Crkvice:
Igraonica
Centralno odjeljenje

Radno vrijeme: od 8 do 19 sati, subotom od 8-14, bez pauze
Juli i august: od 8 do 16 sati
Nalazi se u centru grada, u Školskoj ulici, broj 6, između Pošte i Općinskog suda.

U ovom odjeljenju je smještena i uprava Biblioteke:
Nedžad FejzićDirektor: Midhat Kasap
Tel: ++ (387) (32) 460-400
E-mail: midhat@biblioze.ba

Sekretar: Rasma Šehić, pravnica
Tel/fax: ++ (387) (32) 460-404 ,
Email: rasma@biblioze.ba

Članovi Upravnog odbora Biblioteke su:
1. Zahida Šišić, profesorica bosanskog jezika i književnosti (predsjednica Upravnog odbora)
2. Ilmihana Starčević, nastavnica razredne nastave
3. Hedija Jusić, diplomirana bibliotekarka

U Centralnom odjeljenju pružamo usluge u:
Američkom kutku Voditelj kutka je Sead I. Pašić, dipl. sociolog
E-mail: aczenica@yahoo.com, sead@biblioze.ba
Američki kutak je opremljen uz finansijsku pomoć Američke ambasade.
Telefon: ++ ( 387) ( 32) 407-600 lok. 104
Radno vrijeme: od 8 do 16, subotom ne radi
Više o Američkom kutku možete saznati ovdje.

Odjel beletristike: Knjižničarke Edina Čolaković edina@biblioze.ba i Dragana Mlikota dragana@biblioze.ba

Odjeljenje CrkviceOdjel stručnih knjiga i štampe u sklopu kojeg se nalazi Čitaonica sa 80 mjesta. Informatori Željko Grahovac zeljko@biblioze.ba i Branka Karać branka@biblioze.ba

Zavičajna zbirka: Voditeljica zbirke je dipl. bibliotekarka Belma Avdić-Jusić belma@biblioze.ba.
U ovoj zbirci se prikupljaju i čuvaju:
- bibliotečka i informaciona građa,
- štampani i na drugi način umnoženi materijali objavljeni na području općine Zenica,
- štampani i drugi materijal koji je objavljen van područja općine Zenica, ako se odnosi na područje Zenice,
- djela autora koji su porijeklom sa zeničkog područja ili djeluju na ovom području.

Služba za nabavku i obradu bibliotečke građe
U ovoj službi, prema mogućnostima Biblioteke, nabavlja se i obrađuje literatura koja se najviše traži. U Službi rade Hedija Jusić, dipl. bibliotekarka hedija@biblioze.ba i Sibila Beganović, bibliotekarka sibila@biblioze.ba.

Služba za razvoj i marketing i matične poslove zadužena je za:
- razvoj i unapređenje stručnog rada svih biblioteka u općini Zenica
- praćenje savremenog razvoja bibliotekarstva, za primjenu zakona,standarda i propisa
- razvojne projekte
- stručnu pomoć i nadzor nad radom biblioteka u općini
- organizovanje i provođenje različitih aktivnosti i propagande
Rukovoditeljica Službe je Slavica Hrnkaš, dipl. bibliotekarka,
tel/fax: ++ (387) (32) 407-664, slavica@biblioze.ba. U ovoj službi angažovan je i diplomirani bibliotekar Haris Abdagić: haris@biblioze.ba (++ (387 32 407 600, lok. 107)

50 godina biblioteke


 Početna stranica | Zaštita privatnosti
 © Opća biblioteka Zenica
webmaster